Ana Sayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
BYKRM
Artık Erkekler Daha Bakımlı... Son yıllarda estetik merkezlerine yolu düşen erkeklerin sayısının artması erkeklere özel estetik hizmetlerinin gelişmesine neden olmuştur. BY KRM erkeklere özel epilasyon, P.R.P., kimyasal peeling, saç mezoterapisi hizmeti vermektedir. Uygulladığımız yöntemler ile erkekler artık her yaşta daha genç ve daha bakımlı görünecekler.

 

 

 

Erkeklerde  Lazer Epilasyon

 

Yakın tarihlere kadar epilasyonun tamamen bayanlara özgü bir işlem olduğu düşünülürdü. Erkeklerde ise sadece vücut geliştirmeci, yüzücü, bisikletçi ve dansçı gibi sınırlı bir grubun ilgisini çekmekteydi. Günümüzde ise giderek erkeklerde de aşırı kıllanmaya karşı çeşitli epilasyon yöntemlerinin kullanılması yaygınlaşmıştır.lazer epilasyon  aşırı kıllanmadan rahatsız erkekler için de uygun bir yöntemdir.

Erkeklerin de bir kısmı bayanlar gibi, özellikle bazı bölgelerde tamamen kılsız bir cilde sahip olmak isterken, büyük çoğunluğu kılların estetik bir görüntü oluşturacak şekilde yoğunluğunun azaltılmasını tercih etmektedir. Erkeklerde lazer epilasyon en sıklıkla sakal üstü, sırt, omuz, göğüs, ense ve boyun bölgelerinde uygulanmaktadır.

 

BYKRM  de Erkeklere lazer epilasyon yapılan bölgeler 

Bel

Sırt

Omuzlar

Ense

Boyun

Sakalüstü

Göğüs

Göbek

Kollar

Kolatı

Bacak

Elüstü

Ayaküstü 

 

Erkeklerde Lazer Epilasyon Öncesinde Dikkat edilmesi Gereken Konular
  • Erkekler, lazer epilasyon yaptırmaya başlamadan üç hafta öncesine kadar kökten kıl almamaları gerekir.
  • Lazer epilasyona gelmeden önce aşırı uzamış olan kıllar varsa yüzde makas yardımı ile, vücutta makine  ile kısaltılmış olmalıdır.
  • Lazer epilasyon uygulanmadan iki hafta öncesine kadar aşırı güneşte kalınmaması ve solaryuma girilmemesi gerekir.
  • Lazer epilasyon yapılacak olan bölgedeki kıllarda sarartma yapılmaması gerekir.
  • Lazer epilasyon yapılacak olan bölge temiz olmalıdır.
 
 
Erkeklerde Lazer epilasyon Yöntemi İle kılların Tamamından Kurtulmak Mümkünmüdür?

 

Gerek baylar gerekse bayanlarda lazer epilasyon kıllarda önemli oranda kalıcı azalma sağlayarak hayat kalitesine ciddi katkıda bulunmaktadır. Ancak bu yöntemle kılların %100 temizlenmesi mümkün değildir. Baylarda cilt/kıl yapısı ve bölgelere göre ortalama 8 – 10 seansta %60 - %90 oranlarında kalıcı azalma sağlanabilmektedir. Cilt renginin çok koyu olması veya cilt ve kıl renginin birbirine çok yakın olması halinde gerekli seans sayısı daha fazla, elde edilecek kalıcı epilasyon başarısı daha düşük olabilmektedir.

 

Erkeklerde Lazer Epilasyon Kaç Seans Yapılmalıdır?

Cilt/kıl yapısı ve bölgelere göre değişkenlik göstermekle birlikte erkeklerde tedavi genelde 8 – 10 seans sürmektedir. Bacak, göğüs ve yüz bölgeleri tedaviye daha iyi cevap vermektedir. Sırt, omuz, ense ve üst kol bölgeleri ise kılların derin yerleşimli olması sebebiyle lazer epilasyona daha dirençlidir. Diğer bölgelere göre daha fazla seans gerektirebilir ve tedavi sonunda elde edilen kalıcı azalma oranı daha düşük olabilir. Göğüs ve bacak bölgeleri için ortalama 6 – 8 seans yeterli olurken, sırt, omuz ve ense bölgelerinde ortalama 8 – 10 seans gerekebilir.

 

 

Erkeklerde Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bazı erkeklerin cildi hassas bir yapıya sahip olabilir. Hassas cilt yapısına sahip erkeklerde lazer epilasyon sonrası hafif kızarıklıklar oluşabilmektedir. Ancak bu durum bir gün içerisinde normale dönmektedir.
  • Lazer epilasyon uygulamasından sonra hafif bir duş alınabilir, ancak vücudu tahriş edebilecek uygulamalardan (kese, peeling gibi) bir hafta süreyle uzak kaçınılmalıdır.
  • Lazer epilasyon uygulandıktan sonra üç gün süre ile yoğun güneş ışığından korunulmalı, güneşe çıkılacaksa koruma faktörlü kremler kullanılmalıdır.
  • Lazer epilasyon seanslarına düzenli olarak gelinmeli ve uzmanların tavsiyelerine mutlaka uyulmalıdır

 

 

Erkeklerin Dezavantajları

Erkekler hormonların baskısı ile sürekli yeni kıl üretme eğilimindedir. Kıllar kendi haline bırakıldığında da özellikle 27 yaşına kadar bazı bireylerde sürekli yoğunlukları artar. Bunun sebebi daha önce kıl üretmemiş potansiyel köklerin aktif hale geçmesidir. Tedavi sürecinde bir yandan aktif büyüme evresindeki kıllar kalıcı olarak yok edilirken diğer yandan aynı bölgede yeni kıllar çıkmaktadır. Lazer epilasyon işleminin etkili olması için kıl köküne bağlı bir kıl gövdesi olmak zorundadır. Bu kıl gövdesi üzerinde ısıya dönüşen ışık enerjisi köke iletilerek bir daha kıl üretmeyecek şekilde harap olmasını sağlamaktadır. Daha önce kıl üretmemiş kökler işlemden etkilenmemektedir.

Bazı bireylerde belli bir seans sayısından sonra 4 – 6 ay kıl çıkmamasına rağmen, bu süre sonunda yavaş yavaş tekrar işlem yapılan bölgede kılların çıkıp yoğunlukların arttığı görülebilmektedir. Uzun aralıklarla yapılacak ikame seansları ile tedavi etkisi sürekli kılınabilir.

 

P.R.P

 

Gençliğin ve sağlığın sırrı damarlarınızda dolaşıyor.
P.R.P ile kendi kanınızla gençleşin. 

PRP YÖNTEMİ NEDİR ?

Kök hücre mantığından yola çıkan PRP (Platelet Rich Plasma) yöntemi,vücut çatlakları, güneş leksi, saç dökülmesi,  kırışıklık, cilt yenileme, yara izi ve sivilce izleri tedavisinde kullanılmaktadır. 

PRP tedavisi, hastanın kendi kanı alınarak, 8 dakika boyunca 3000 devir/ dakika santrifüj edilir.  Santrifüj sonucu, kırmızı kan hücrelerinden ayrışan plazma kısmı, mezoterapi veya dolgu yöntemi ile cilde uygulanır. PRP tedavisinde elde edilen bu plazma yoğun trombosit (pıhtı hücreleri) ve lökositler (beyaz kan hücreleri)  mevcuttur. Aktive olmuş trombositler ve lökositler büyüme faktörleri salgılar. PRP yönteminde, büyüme faktörleri kök hücrelerin göçünü ve çoğalmasını tetikler. Böylece dokuda yenilenme meydana geldiği düşünülmektedir. Bu yöntemin en önemli avantajı hastanın kendi kanından elde edilmiş olması ve alerji riski taşımamasıdır.

BYKRM DE uygulan P.R.P  

* Ciltteki lekeleri azaltır.

* Sivilce izlerini yok eder.

* Kırışıklıkları yok eder.

* Cilt daha gergin ve parlak olur.

* Saçlı deride saçın sıkılaştırılması sağlanır.

* Eldeki çatlama ve kırışıklıklarda

* Kronik yara izlerinin onarılmasında kullanılmaktadır.

MEZOTERAPİ

 

Mezoterapi; vitamin, aminoasit, mineral, enzim ve bazı ilaçların karışım haline getirilerek deri veya yağ dokusunun altına enjekte edilme işlemidir. Bu sayede istenilen bölgeye hızlı şekilde ulaşılır ve verimlilik arttırılmış olur. 

 

 

SAÇ MEZOTERAPİSİ

Saç dökülmesinin pek çok sebebi vardır. Günde ortalama 100-150 tel dökülmesi normal kabul edilirken bunu aşan rakamlar takip edilip, gerekirse problemin tespiti ve tedavisine yönelik çalışmalar yapılmalıdır. Genel olarak saç dökülmesi sebeplerini sıralayacak olursak ailesel (genetik) sebepler, çeşitli hastalıklar (androjenik alopesi, tiroit hastalıkları, yüksek ateş, çeşitli enfeksiyon hastalıkları, mantar hastalıkları, demir eksikliği), ilaçlar (kanser ilaçları, bazı doğum kontrol hapları) stres, uygunsuz saç bakımı ve kozmetik ürün kullanımı, yetersiz protein içerikli beslenmeyi sayabiliriz.

Saç mezoterapisinde amaç saç dökülmesini durdurmak, mevcut saçın kalitesini arttırmak ve yeni saç çıkışını aktif hale getirmektir. Bu amaçla belirli aralıklarla saçlı deriye direkt olarak özel iğnelerle uygulanır. Yaklaşık 10 seans gereklidir. Seanslar haftalık, onbeşer günlük ve aylık periyodlar ile yapılır. Tüm dünyada saç dökülmesini önlemek amacıyla uygulanan bir yöntemdir. Amaca uygun olarak seçilen ilaç karışımları, bölgesel olarak küçük dozlarda cilt içine verilir. Derinin orta tabakasında bulunan kılcal damar uçlarına ulaşan ilaç süratle etkisini gösterir. Bu yöntemin diğer klasik ilaç tedavilerine göre üstünlüğü; ilaçların küçük dozlarda bölgesel kullanılmasıdır. Yan etki riskinin önemsiz sayılabilecek kadar az olması ve sonuçlarının etkili olmasıdır.

Mezoterapi ile tedavi edilebilen saç dökülmesi durumları alopecia areata, alopecia totalis gibi saç kıranlar, androgenetik alopecia (genetik erkek tipi saç dökülmesi) diffüz alopecia (daha çok kadınlarda görülen saç dökülmesi) ve diğer tüm nedenlere bağlı saç dökülmeleridir. 

 

 

YÜZ MEZOTERAPİSİ - MEZOLİFT

İnsan vücudunun en geniş ve dış dünya ile en ilişkide olan yeri olan deri belki de en korunması gereken uzuvlarımızdan biri olarak düşünülmelidir. Özellikle yüz, dekolte, el ve boyunda meydana gelen yıllarla uyumlu ya da uyumsuz deformiteler kişiyi daha yaşlı ya da sağlıksız göstermek için adaydır. Cildin yaşlanmasına sebep olan genetik, yaş gibi kişisel faktörler dışında güneş ışığı, ultraviyole ışınlar, kirli hava, sigara kullanımı, stres gibi faktörler de söz konusudur. Bu etkenlerle, cildin dayanıklılığını ve esnekliğini sağlayan doku ve lifler, yapısal bozulmaya uğrayarak vücudumuzda yüz ve boyun çizgilerini oluşur. Kırışıklık cildin yaşlanmasının en belirgin ifadesidir. Yapısal açıdan kırışıklık, cildin normal kıvrım yerlerinde (mimik bölgeleri) dokunun incelip gevşeyerek kırılmasıyla (ifade kırışıklıkları) belirgin hale gelmesi, zamanla belirginleşerek çizgi oluşturması şeklinde tariflenebilir. Bu çizgiler özellikle ağız, dudak çevresi, göz kenarı, yanaklar, boyun, alında oluşmakla beraber vücudumuzun diğer hatlarında da dikkat çekmektedir, ancak yüz ikili ilişkilerde dikkati öncelikle çeken bir alandır.

Kırışıklıklar durumları, derinliklerine bağlı olarak az veya çok belirgindirler. Şahsın yaşı, ırkı ve yaşam tarzı, yüz yapısına bağlıdır.

Cilt yaşlanmasında dengeli beslenme, düzenli uyku, alkolü azaltma, sigarayı bırakma gibi yaşamsal düzenlemeler, güneş ışığından korunma, menopoz tedavisi, kozmetik bakım, serbest radikal tedavisi gibi yöntemlerle yaşlanma yavaşlatılıp geriye yönelik de tedavi sağlanabilir.

Mezoterapide tedavinin felsefesi deri içine mikroenjeksiyon yöntemi ile hücre yenilenmesini ve yeni liflerin sentezini sağlayan özel karışımlar enjekte edilmesidir. Bu işlem yüzde mezolift olarak adlandırılır. Dermis içine yapılan bu enjeksiyon, hücresel metabolizmayı uyarır ve dokuları canlandırmak için uygun zemin hazırlar. Bu sayede cildin elastikiyeti (gerginliği) artmakta, cilt daha fazla su tutarak nem oranını arttırmakta, kırışıklıklar ve açık gözenekler azalmakta, kollagen üretimi artmakta, hücre döngüsü hızlanmakta, daha parlak, taze bir görünüme kavmaktadır. Tedavi, uygulanacak bölgeye, yaşa göre düzenlenen seanslarla uygulanır. Bu tedavi edici yöntem cerrahisiz, anestezisiz yüz gençleştirme (face lifting), kırışıkların azalması, doldurulması, kontur düzeltme, gevşekliğin azaltılması, leke tedavisi, yaşlanmayı geciktirme (anti-aging) amaçlarla rahatlıkla kullanılabilir. Mezolifting yöntemi her yaşa uygulanabilir. Genç yaşlarda başlanması durumunda, cildi hep genç tutarak yaşlanmanın gecikmesini sağlanır.

Mezolift haftada 1 ya da 2 kez uygulanabilir ve seans süreleri 15-30 dk arasında olur. Kullanılan iğneler oldukça ince ve kısadır, dolayısıyla acı zaten minimal olacağı için lokal anestetik kremler yeterli olacaktır. Özellikle yüz, dekolte, el, boyunda tercih edilen bir yöntemdir. Bu tedavide somon balığından elde edilen bir kollajen ve hücre yenileyiciler, A, D, E gibi antioksidan vitaminler, selenyum, ginko biloba ve özellikle cilde dolgunluk veren ve nem oranını dengeleyen hyaluronic asit gibi çeşitli kombinasyonlar kullanılır. Bu kombinasyonlar ve seans sayıları cildin durumuna, ihtiyaçlarına göre ayarlanmalıdır. Genel olarak cilde göre değişmekle birlikte ilk ay, 3 veya 4 seans, ikici ay, 15 günde 1 seans, üçüncü ay, 15 günde 1 seans uygulama yapılır. Devamında da cildin ihtiyaçları gözlenerek ayda 1 kez kontroller önerilir.

 

 

BYKRM de MEZOTERAPİ ile

* Yüz gençleştirme

* Saç dökülmesi

uygulamaları yapılmaktadır. 

 

Kimyasal Peeling 

Yüz, boyun, göğüs, eller ve kollarda oluşan yanıklar, kırışıklıklar, lekeler ve çiller kimyasal peeling sayesinde sorun olmaktan çıktı. Çeşitli kimyasal solüsyonların cilde uygulanmasıyla yapılan kimyasal peeling, ciltte oluşan küçük çukurların ve izlerin giderilmesinde çok etkili bir yöntem. 

Kimyasal Peeling nedir?

Deriyi canlandırmak, gençleştirmek, görünüşünü iyileştirmek için bazı kimyasal solüsyonların uygulamasıdır. Bu tedavide deriye, yüzeyel tabakaların ayrılmasına ve soyulmasına neden olan kimyasal bir asit uygulanır. Çok sayıda kimyasal peeling ajanı olmakla birlikte en sık kullanılanlar glikolik asit, alfa hidroksi asitler (AHA), triklosetik asit (TCA), salisilik asit, jesner solüsyonu ve kombinasyonlarıdır.

Kimyasal peeling ile neler tedavi edilebilir?
Yanık ve herediter faktörlerin deride oluşturduğu kırışıklar, güneşe ve yaşa bağlı lekeler, karaciğer lekeleri, çiller, kanser potansiyeli taşıyan kabuklu kızarıklık veya yüzdeki koyu renkli lekeler, melazma denilen hormonal veya gebelik lekeleri peeling ile düzeltilebilir, hatta iyileştirilebilir. Aktif aknede iyileşmeye ve akne izlerinde düzelmeye yardımcıdır. Deride oluşturulan soyulmanın ardından yeni deri gelir. Yeni gelen cildin dokusu ve rengi daha düzgün ve daha homojendir. 

 

 
  ADRES: Atatürk Bulvarı Kadir Hoca Sk. Şengüç Apt. No:2 D:1 SAKARYA
GSM: 0 507 4497897
TELEFON: 0 264 272 52 42
E-POSTA: info@sakaryalazerepilasyon.com